Ερμιονιδα αποτελεσματα Δημοτικων εκλογων 2014

Με ενσωματωμένες τις ψήφους 27 από τα 27 εκλογικά τμήματα, τα επίσημα τελικά αποτελέσματα του Υπουργείου Εσωτερικών, καταγράφονται ως εξής:

 

Ο Δημήτρης Σφυρής, λαμβάνει το 34,83% των ψήφων και εκλέγει 5 Δημοτικούς Συμβούλους.

 

Ο Γιάννης Γεωργόπουλος, λαμβάνει το 30,64% των ψήφων και εκλέγει 4 Δημοτικούς Συμβούλους.

 

Ο Αναστάσιος Λάμπρου, λαμβάνει το 19,68 % των ψήφων και εκλέγει 3 Δημοτικούς Συμβούλους.

 

Ο Αναστάσιος Τόκας, ανεξάρτητος, λαμβάνει το 9,37 % των ψήφων και εκλέγει 1 Δημοτικό Σύμβουλο.

 

Ο Κωνσταντίνος Λυμπερόπουλος, υποστηριζόμενος από το ΣΥΡΙΖΑ λαμβάνει το 4,11 % των ψήφων και εκλέγει 1 Δημοτικό Σύμβουλο.

 

Ο Στυλιανός Τσίχλας, υποστηριζόμενος από το ΚΚΕ λαμβάνει το 1,36 % των ψήφων και δεν εκλέγει κανένα Δημοτικό Σύμβουλο.

http://local14.ekloges.dolnet.gr/

Β 27 (-) 8.901 8.403 311 187    69,43%
Υποψήφιος Παράταξη Γύρος Α’ Γύρος B’ Έδρες Στήριξη Βουλ.2012
ΣΦΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 3.116
34,83%
4.231
50,35%
16 Ανεξάρτητος
ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΥΝΑΤΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 2.741
30,64%
4.172
49,65%
6 Ανεξάρτητος
ΛΑΜΠΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 1.761
19,68%
3 Ανεξάρτητος
ΤΟΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ ΝΕΑ ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 838
9,37%
1 Ανεξάρτητος
ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ – ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ 368
4,11%
1 Ανεξάρτητος
ΤΣΙΧΛΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 122
1,36%
0 Ανεξάρτητος
Posted in Δημοτικες εκλογες 2014 | Leave a comment

Ψηφοι

http://argolika.gr/index.php/2014-02-07-12-13-14/2013-10-18-08-28-40/2013-10-18-08-29-25/5124-oi-stauroi-stous-4-dhmous-ths-argolidas

ΠΟΛΙΤΙΚΑ

Οι σταυροί των υποψηφίων ΣΥΡΙΖΑ και ΝΔ στους 4 Δήμους της Αργολίδας

Η υπεροχή του Δημήτρη Κοδέλα στο ψηφοδέλτιο Αργολίδας του ΣΥΡΙΖΑ ήταν απόλυτη. Ο Βουλευτής επανεξελέγη πανηγυρικά συγκεντρώνοντας σχεδόν τα μισά από τα «σταυρωμένα» ψηφοδέλτια.

Σε σύνολο 19.867 ψηφοδελτίων, Δ. Κοδέλας συγκέντρωσε 7.979 σταυρούς και οι άλλοι τέσσερις συνυποψήφιοί του 8.587, ενώ 3.301 ψηφοδέλτια έμειναν ρίχτηκαν στην κάλπη χωρίς σταυρό. Η διαφορά του από τον δεύτερο Γιάννη Γκιόλα ήταν 4.348 ψήφοι…

Οι σταυροί των υποψηφίων του ΣΥΡΙΖΑ σε όλο το νομό ήταν:
Δημήτρης Κοδέλας: 7.979
Γιάννης Γκιόλας: 3.631
Γιώργος Αντωνόπουλος: 2.166
Mαρίνα Κούτση: 1.791
Αγγελίνα Χατζοπούλου: 999

Όσον αφορά τους Δήμους, o Δημήτρης Κοδέλας συγκέντρωσε στο Δήμο Άργους – Μυκηνών 4.843 σταυρούς, τους περισσότερους από όλους τους υποψήφιους όλων των κομμάτων.
Στον ίδιο Δήμο, οι υπόλοιποι υποψήφιοι του ΣΥΡΙΖΑ συγκέντρωσαν: Αντωνόπουλος: 1.204, Γκιόλας: 770, Χατζοπούλου: 341, Κούτση: 182.

Στο Δήμο Ναυπλιέων, Γκιόλας και Κοδέλας μονομάχησαν για την πρωτιά με τον Ναυπλιώτη υποψήφιο να παίρνει μια μικρή διαφορά μόλις 53 σταυρών.
Οι σταυροί στο ψηφοδέλτιο του ΣΥΡΙΖΑ ήταν οι εξής: Γκιόλας: 2.232, Κοδέλας: 2.179, Χατζοπούλου: 472, Αντωνόπουλος: 467, Κούτση: 233.

Στο Δήμο Επιδαύρου, ο Δημήτρης Κοδέλας συγκέντρωσε 533 σταυρούς και ακολούθησαν: Γκιόλας: 363, Αντωνόπουλος: 231, Χατζοπούλου: 101, Κούτση: 88.

Στην Ερμιονίδα, την υπεροχή, λόγω καταγωγής είχε η Μαρίνα Κούτση η οποία ξεπέρασε και όλους τους υποψήφιους των υπόλοιπων κομμάτων. Έλαβε 1.279 σταυρούς. Ακολούθησαν: Κοδέλας: 400, Aντωνόπουλος 244, Γκιόλας: 241, Χατζοπούλου: 76.

Οι σταυροί των υποψηφίων της ΝΔ
Πρώτος σε σταυρούς στην Αργολίδα από όλα τα κόμματα ήταν ο Γιάννης Ανδριανός. Ο τέως υφυπουργός συγκέντρωσε 9.220 σταυρούς και η διαφορά του από τον δεύτερο στο ψηφοδέλτιο Βασίλη Σιδέρη ήταν 3.086 ψήφοι.
Οι πέντε υποψήφιοι της ΝΔ, στο σύνολο του νομού συγκέντρωσαν:
Γιάννης Ανδριανός: 9.220
Βασίλης Σιδέρης: 6.134
Δημήτρης Σχοινοχωρίτης: 1.876
Θεοδώρα Καλογεράκου: 801
Κώστας Δημούλης: 750

Στο Δήμο Άργους – Μυκηνών, ο Βασίλης Σιδέρης πλειοψήφησε στο ψηφοδέλτιο της ΝΔ. Συγκέντρωσε 3.930 σταυρούς έναντι 3.184 του Γιάννη Ανδριανού και ακολούθησαν: Σχοινοχωρίτης: 1.319, Καλογεράκου: 216, Δημούλης: 151.

Στο Δήμο Ναυπλιέων, ο Γ. Ανδριανός συγκέντρωσε 3.288 σταυρούς. Ακολούθως: Σιδέρης: 1.347, Δημούλης: 528, Σχοινοχωρίτης: 294, Καλογεράκου: 292.

Συντριπτική ήταν η επικράτηση Ανδριανού στην ιδιαίτερη πατρίδα του, την Επίδαυρο. Έλαβαν: Aνδριανός: 1.480, Σιδέρης: 346, Σχοινοχωρίτης: 84, Καλογεράκου: 83, Δημούλης: 35.

Τέλος, στο Δήμο Ερμιονίδας, οι νεοδημοκράτες υποψήφιοι συγκέντρωσαν: Aνδριανός: 1.217, Σιδέρης: 510, Καλογεράκου: 208, Σχοινοχωρίτης: 179, Δημούλης: 36.

Posted in Βουλευτικες εκλογες 2015 | Leave a comment

Αποτελεσματα Βουλευτικων Εκλογων 2015

Δημος Ερμιονιδας

Apotelesmata

ΚΡΑΝΙΔΙ

Apotelesmata Kranidi

Ερμιονη

Apotelesmata1

Ψηφοδελτια στα οποια συμμετειχαν πολιτες-σες της Ερμιονιδας

Μαρινα Κουτση 1700 Ψηφοι

Ψηφοι

Μεξη Μαρια 687 Ψηφοι

Μεξη

Βαγγελης Γουζουασης 170

Goyzoyasis

 

Posted in Βουλευτικες εκλογες 2015 | Leave a comment

Δημητρης Κοδελας

http://argolika.gr/index.php/2014-02-07-12-13-14/2013-10-18-08-28-40/2013-10-18-08-29-25/5097-to-koinovouleutiko-ergo-tou-dimitri-kodela

Οι παρεμβάσεις του Δημήτρη Κοδέλα στη Βουλή για την Αργολίδα

Η μεγάλη πλειοψηφία των παρεμβάσεων αφορούσαν προβλήματα της Αργολίδας.

Παρουσιάζουμε σε τίτλους κάποιες από τις ερωτήσεις και αναφορές για τοπικά θέματα. Κάθε τίτλος είναι και link που παραπέμπει στην ερώτηση στο site της Βουλής (εκεί υπάρχουν και οι απαντήσεις, εφόσον έχουν απαντηθεί).

Οι αγρότες της Αργολίδας θα πληρώσουν φόρο ακόμα και για το κόστος συγκομιδής της παραγωγής τους;

Μεγάλα κενά ακόμα και σήμερα στα σχολεία της Αργολίδας

Αναγκαία η προστασία του αιγιαλού στην περιοχή της Ερμιονίδας

Χωρίς αποζημιώσεις οι πληγείσες επιχειρήσεις από τις πλημμύρες στο Δήμο Άργους – Μυκηνών

Το επείγον ζήτημα του Αποχετευτικού Δικτύου Λέρνας περιμένει ακόμα χρηματοδότηση

Καταχρηστικές και παράτυπες μετακινήσεις για να εκτελεστούν οι εφημερίες στο Κ.Υ.Κρανιδίου καταγγέλουν οι γιατροί του Κ.Υ.Λυγουριού και των Περιφερειακών Ιατρείων που υπάγονται σε αυτό.

Απαράδεκτη η μη λειτουργία του Νηπιαγωγείου Λιμνών Αργολίδας

Εκβιαστικές και παράνομες πρακτικές των τραπεζών προς μικρούς επαγγελματίες

Στο σφυρί μοναδικά ακίνητα στο Δήμο Ναυπλιέων στην Αργολίδα

Προβλήματα με την μεταφορά μαθητών

Καταγγελίες για αδιαφανή κριτήρια σύναψης συμβάσεων έργου στην Ανώτατη Σχολή Παιδαγωγικής και Τεχνολογικής Εκπαίδευσης (ΑΣΠΑΙΤΕ)

Ο Δ. Κοδέλας καταγγέλλει τα προβλήματα λειτουργίας των ασθενοφόρων επισημαίνοντας την επικινδυνότητα για τις ζωές των κατοίκων της περιοχής από τις ελλείψεις προσωπικού και τις ακάλυπτες βάρδιες.

Δημοτικό Συμβούλιο, Φορείς και Πολίτες ζητούν την απένταξη των ακινήτων του Δήμου Ναυπλιέων από το ΤΑΙΠΕΔ

Να μην απαξιωθεί η Δημόσια Τουριστική Εκπαίδευση της χώρας

Επικίνδυνη για τη δημόσια υγεία και το περιβάλλον η ανεξέλεγκτη κατάσταση με τα απορρίμματα στην Ερμιονίδα

Σκανδαλώδης η αδιαφορία για την Δημόσια Περιουσία στο Μετόχι Θερμησίας Αργολίδας

Παράνομη εκχώρηση δημόσιας παραλίας στο Δορούφι με Κοινή Υπουργική Απόφαση προς όφελος ιδιωτικής βίλας του Ολλανδού Βασιλιά

Σοβαρά προβλήματα στελέχωσης του Κέντρου Ψυχικής Υγείας Αργολίδας

Απαραίτητη η ενίσχυση του Πυροσβεστικού Κλιμακίου Κρανιδίου

Ανάγκη εκτίμησης των ζημιών και αποζημίωσης των παραγωγών που επλήγησαν από πρόσφατη χαλαζόπτωση στις περιοχές Αργολίδας και Κορινθίας

Τεράστια προβλήματα στις δομές Δημόσιας Υγείας στο Ν. Αργολίδας και οφειλές σε παραϊατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό.

Ελλιπής αστυνόμευση στην Αργολίδα και μέτρα για την αντιμετώπιση των κλοπών

Το πρόβλημα σίτισης των μαθητών των μουσικών και καλλιτεχνικών σχολείων

Να μην συγχωνευθούν τα περιφερειακά τμήματα του ΟΑΕΕ στην Αργολίδα

Υποβάθμιση Υπολιμεναρχίων Πορτοχελίου και Ερμιόνης / Κατάργηση Λιμενικών Σταθμών Κοιλάδας και Τολού Αργολίδας.

Δεν έχει καταβληθεί αποζημίωση στους πλημμυροπαθείς του Δήμου Άργους και Μυκηνών / Ανάγκη άμεσης αποκατάστασης των Υποδομών

Ζημιές από υπερβολικές βροχοπτώσεις και πλημμύρες στις καλλιέργειες εσπεριδοειδών στην Αργολίδα

Σχετικά με την επικινδυνότητα του νερού που καταναλώνεται στην Αργολίδα

Ζημιές στην Αργολίδα σε καλλιέργειες μανταρινιάς και ελιάς

Μαθητές χωριών αναγκάζονται να πληρώνουν υπέρογκα ποσά για να μεταφερθούν στο σχολείο τους

Ενημέρωση για τις εξελίξεις στο ζήτημα του Ανάβαλου

Σχετικά με την κατάσταση στον χώρο του Δεματοποιητή και τη Διαχείριση Αστικών Στερεών Αποβλήτων στα Δίδυμα Ερμιονίδας

Ανάγκη κάλυψης κενών στα σχολεία ΕΠΑΛ και ΕΠΑΣ Άργους

Προκαλούν ερωτηματικά οι αποσπάσεις στα Γενικά Αρχεία του Κράτους πανελλαδικά αλλά και στο Αρχείο Αργολίδας

Καθυστερήσεις στην καταβολή ΦΠΑ στους αγρότες του Ν. Αργολίδας.

Αναστάτωση στα σχολεία λόγω συγχωνεύσεων τμημάτων ενώ έχει ξεκινήσει η σχολική χρονιά.

Σχετικά με την δημιουργία ΚΕ.Π.Α (Κέντρου Πιστιοποίησης Αναπηρίας) στο Ν. Αργολίδας.

Ανάγκη κάλυψης κενών στο Μουσικό Σχολείο Αργολίδας

Ενίσχυση της Αστυνομικής Διεύθυνσης Αργολίδας με αστυνομικό προσωπικό, ώστε να διασφαλισθεί η εύρυθμη λειτουργία των παρεχόμενων υπηρεσιών της.

Κατεδάφιση της Ειδικής Αγωγής στην Αργολίδα

Επικίνδυνη η Κυβερνητική Αδιαφορία για το ΕΚΑΒ Αργολίδας

Διαμαρτυρία για την απόσπαση δυνάμεων της Αστυνομικής Διεύθυνσης Αργολίδας για τη φύλαξη της οικίας του Κωνσταντίνου Γλύξμπουργκ στην Ερμιονίδα

Κίνδυνος για την καλλιέργειας εσπεριδοειδών από τον ιό της Τριστέτσας

Αξιοποίηση των πηγών του Αναβάλου

Διαμαρτυρία για την απουσία ΚΕΠΑ στο Νομό Αργολίδας και αιτείται την επίλυση των προβλημάτων εξέτασης των κατ οίκον περιστατικών που εκκρεμούν.

Σχετικά με την κατάσταση στην Δικαστική Φυλακή Ναυπλίου

Σχετικά με την δημόσια υγεία στο νομό Αργολίδας η οποία βρίσκεται ένα βήμα πριν την κατάρρευση

Ανάγκη άμεσης εκτίμησης ζημιών και αποζημίωσης των παραγωγών που επλήγησαν από την χαλαζόπτωση

Ανάγκη άμεσης επίλυσης του προβλήματος μεταφοράς μαθητών του Νομού Αργολίδας

Οι Διατάξεις του Μεσοπρόθεσμου για την αυτοδίκαιη αργία έχουν οδηγήσει σε παράλυση τη Δημόσια Διοίκηση

Ο Δ. Κοδέλας παραθέτει το γεγονός της επιχείρησης παρεμπόδισης της δραστηριότητας του Συλλόγου από την παρέμβαση μελών της Χρυσής Αυγής.

Ανάγκη δημιουργίας ΚΕΠΑ στο Νομό Αργολίδας.

Προβλήματα στον κλάδο των εσπεριδοειδών

Διαθεσιμότητα υπαλλήλων του Περιφερειακού Κέντρου Προστασίας Φυτών και Ποιοτικού Ελέγχου Ναυπλίου

Το υπουργείο κλείνει νηπιαγωγείο επειδή αρνείται να διαθέσει εκπαιδευτικό

Να μην εκποιηθεί η έκταση ΔΕΠΟΣ στην Ερμιονίδα Αργολίδας

Επιτακτική ανάγκη να καλυφθούν οι ελλείψεις σε προσωπικό και αίθουσες στο Μουσικό Σχολείο Αργολίδας

Ανάγκη αποστολής δασκάλου Ειδικής Αγωγής στο τμήμα ένταξης του Δημοτικού Σχολείου Αρχαίας Επιδαύρου.

Εκχερσώνεται δάσος στην Ερμιονίδα για να εγκατασταθούν φωτοβολταϊκά / Ανάγκη άμεσης διακοπής των εργασιών

Διατήρηση της Δ.Ο.Υ. Κρανιδίου 

Επικίνδυνη για την δημόσια υγεία η υποβάθμιση του ΕΚΑΒ Αργολίδας

Με ευθύνη της Κυβέρνησης σταμάτησε η μεταφορά των μαθητών στην Αργολίδα

Προσλήψεις προσωπικού σε Δήμους του Ν. Αργολίδας.

Ανάγκη άμεσης επίλυσης του προβλήματος του αντλιοστασίου του Αναβάλου.

Σχετικά με την κατάργηση των ΔΟΥ Άργους και Κρανιδίου

Σχετικά με τις προθέσεις της κυβέρνησης για παραχώρηση νησιών του Αργολικού Κόλπου

Σχετικά με την εκποίηση του λιμανιού της Νέας Επιδαύρου μέσω του ΤΑΙΠΕΔ

Παύση λειτουργίας του δερματοποιητή στο χώρο Σταυρού Διδύμων του Δ. Ερμιονίδας.

Η επιχειρούμενη προσπάθεια υποβάθμισης του Γενικού Νοσοκομείου Ναυπλίου.

Σχετικά με την λειτουργία της ψυχιατρικής κλινικής στο Γενικό Νοσοκομείο Άργους

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Υποψηφιοι κομματων βουλευτικων εκλογων 2015

http://www.argolikeseidhseis.gr/2015/01/blog-post_721.html

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1  ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σωτηρίου
2. ΔΗΜΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρήστου
3. ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΟΥ ΟΕΟΔΩΡΑ του Γεωργίου
4. ΣΙΔΕΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Γεωργίου
5. ΣΧΟΙΝΟΧΩΡΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

1 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
2 ΓΚΙΟΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
3 ΚΟΔΕΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη
4 ΚΟΥΤΣΗ ΜΑΡΙΝΑ του Γεωργίου
5 ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΝΑ του Δημητρίου

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ (ΠΑ.ΣΟ.Κ)

1 ΚΑΡΟΥΣΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ του Παναγιώτη
2 ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αναστασίου
3 ΣΑΡΕΛΑΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Κυριακούλη
4 ΣΧΟΙΝΑ ΙΩΑΝΝΑ του Αναργύρου
5 ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ευσταθίου

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

1 ΓΑΛΕΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου
2 ΘΕΩΝΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Νικολάου
3 ΚΑΤΣΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ του Θεοδώρου
4 ΜΠΕΚΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του Νικολάου
5 ΣΧΟΙΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣτου Σωτηρίου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1 ΑΓΓΕΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου
2 ΓΚΙΟΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Χαράλαμπου
3 ΚΟΛΙΖΕΡΑΣ ΑΟΑΝΑΣΙΟΣ του Γεωργίου
4 ΜΠΑΒΕΛΗ ΝΑΥΣΙΚΑ συζ. Νικολάου
5 ΜΠΑΒΕΛΛΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ του Κωνσταντίνου

Τελεία – Απόστολος Γκλέτσος

1 ΚΑΠΑΡΕΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Παναγιώτη
2 ΜΠΟΖΙΟΝΕΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του Ιωάννη
3 ΡΑΣΙΔΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Εμμανουήλ

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.) 

1. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιακώβου

ΚΙΝΗΜΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΩΝ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΩΝ

1. ΓΚΑΡΚΑΣΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αποστόλου
2. ΓΟΥΖΟΥΑΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Ανδρέα
3. ΚΑΤΣΑΛΟΥΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Δημητρίου
4. ΚΟΝΟΠΙΣΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του Δημητρίου
5. ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕ=ΑΝΔΡΑ του Δημητρίου

ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ Γ. ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ {ΛΑ.Ο.Σ.)

1 ΒΑΒΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου
2 ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ του Στέλιου
3 ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥ ΦΩΤΗΣ του Δημητρίου
4 ΚΙΤΖΙΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σωτηρίου
5 ΚΟΤΣΟΒΟΥ-ΓΕΩΡΓΑΚΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ του Ιωάννη

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1 ΚΑΓΚΑ ΕΥΤΥΧΙΑ του Σπυρίδωνος
2 ΚΑΣΠΑΡΙΑΝ ΧΡΙΨΙΜΕ – ΡΟΖΙΚ του Εφραίμ – Βάρτ
3 ΜΥΡΙΛΛΑΣ ΠΕΤΡΟΣ του Στυλιανού

ΕΝΩΣΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΜΕΤΑΡΡΥΘΜΙΣΗΣ (Ε.Δ.Ε.Μ.) 

1 ΚΟΥΤΣΑΝΤΩΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Φωτίου

ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

1 ΓΚΑΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ασημάκη
2 ΜΑΡΙΝΑΚΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του Νικολάου
3 ΜΕΞΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΛΗ) του Ματθαίου
4 ΜΠΟΝΩΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ευαγγέλου
5 ΣΚΑΖΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Νικολάου

ΑΝΤΙ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ – ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.  – ΜΑΡΣ 

1. ΒΕΡΔΕ ΕΛΕΝΗ του Παναγιώτη
2. ΔΑΡΑΒΕΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ιωάννη
3. ΚΑΝΤΑΡΤΖΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του Μιχαήλ
4. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Διαμαντή
5. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Παναγιώτη

ΚΚΕ(μ-λ)-Μ-Λ ΚΚΕ – ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ 

1. ΜΟΥΚΑ ΘΕΟΔΩΡΑ του Βασιλείου
ΠΡΑΣΙΝΟΙ – ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ

1. ΒΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΗΣ του Θεοδοσίου

2. ΙΟΡΔΑΝΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ τουΑργύρη
3. ΜΑΡΜΑΡΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Ιωάννη
4. ΧΑΤΣΗΣΩΚΡΑΤΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Δημηηρίου
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΗΝΕΣ 

1 ΜΟΥΓΙΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του Ναπολέοντος
2 ΜΠΟΜΠΟΥ-ΔΑΝΟΥΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Ευαγγέλου
3 ΠΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Ευαγγέλου
4 ΤΣΙΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Ευαγγέλου

Β. Οι κατωτέρω συνδυασμοί υποψηφίων της Επικρατείας:

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1 . ΦΟΡΤΣΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Πέτρου
2. ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάωου
3. ΚΕΡΑΜΕΩΣ ΝΙΚΗ του Κωνσταντίνου
4. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου
5. ΔΕΜΕΣΤΙΧΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Παναγιώτη
6. ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Ευθυμίου
7. ΧΟΛΕΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη
8. ΓΟΥΣΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σπυρίδωνος
9. ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Ιωάωη
10. ΜΑΝΟΥΣΑΚΑ-ΤΣΙΡΙΝΤΑΝΗ ΠΑΓΩΝΑ του Νικολάου
11 . Π ΕΠΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Θεοδώρου
12 . ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του Θωμά

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

1 . ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αγγέλου
2. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ του Αντωνίου
3. ΣΚΟΥΡΛΕΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Βασιλείου
4. ΚΥΡΙΤΣΗ ΑΓΛΑΪΑ του Λαζάρου
5. ΤΟΣΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Στεφάνου
6. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Ζαχαρία
7. ΤΣΙΡΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
8. ΦΙΛΙΝΗ ΑΝΝΑ του Κωνσταντίνου
9. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αβραάμ
10 . ΓΕΡΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΙΑ) του Αλεξάνδρου
11 . ΑΧΤΣΙΟΓΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του Θεμιστοκλή
12 . ΠΕΛΕΓΡΙΝΗΣ ΟΕΟΔΟΣΙΟΣ του Νικολάου

ΠΑΝΕΜΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ (ΠΑ.ΣΟ.Κ) 

1 . ΦΛΩΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Διαμαντή
2. ΡΗΓΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Θεοφάνη
3. ΜΠΙΣΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μιχαήλ
4. ΚΑΡΑΜΑΝΟΥΑΝΝΑ του Αντωνίου
5. ΟΥΣΟΥΛΤΖΟΓΛΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ του Προδρόμου
6. ΛΕΜΟΝΙΔΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑτου Βαρσάμη
7. ΣΟΛΩΜΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γρηγορίου
8. ΣΤΑΜΕΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Δημητρίου
9. ΤΟΥΦΕΞΗ – ΠΑΝΤΟΥ ΑΝΝΑ του Αθανασίου
10 . ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του Κωνσταντίνου
11 . ΚΑΤΣΙΜΠΑΡΔΗ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ (ΝΑΓΙΑ) του Γεωργίου
12 . ΠΙΕΡΡΑΚΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Στεφάνου

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

1 . ΠΑΠΠΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ηλία
2. ΣΑΡΑΤΣΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
3. ΔΟΛΤΣΙΝΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣτου Αθανασίου
4. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑτου Βασιλείου
5. ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Κωνσταντίνου
6 . ΠΑΠΑΕΜΜΑΝΟΥΗΛΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Στυλιανού

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1 . ΠΑΠΑΡΗΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Νικολάου
2. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
3. ΧΙΩΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Νικολάου
4. ΓΚΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ανέστη
5. ΟΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Γεωργίου
6. ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Ελευθερίου
7. ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
8. ΠΡΩΤΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη
9. ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ (ΜΑΙΡΗΝΗ) συζ. Αναστασίου
10 . ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του Σπυρίδωνα
11 . ΡΑΖΟΥ ΛΟΥΙΖΑ του Σπυρογιάννη
12 . ΣΟΦΙΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ανδρέα

Τελεία – Απόστολος Γκλέτσος

1 . ΓΚΑΝΗΣ ΒΑΪΟΣ του Κωνσταντίνου
2. ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Γεωργίου
3. ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ-ΔΗΜΟΥ Ν Ι ΚΟΛΕΤΑ (ΝΙΚΗ) του Μιχαήλ
4. ΚΑΡΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Αθανασίου
5. ΠΕΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Χρήστου

ΚΙΝΗΜΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΩΝ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΩΝ

1 . ΚΙΚΙΛΙΑΣ ΗΛΙΑΣ του Παναγιώτη
2. ΠΕΤΑΛΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Στυλιανού
3. ΠΑΓΚΑΛΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ του Νικολάου
4. ΛΕΧΟΥΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη
5. ΜΠΑΛΑΟΥΡΑ ΟΛΓΑ του Ηρακλή
6. ΑΧΜΕΝΤ ΜΩΧΑΜΕΝΤΙΝ (ACHMENT MOCHAMENTIN) ΜΟΑΒΙΑ (ΜΟΑΒΙΑ) του Μωχαμεντίν (MOCHAMENTIN)
7. ΚΑΡΑΝΔΙΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ του Εμμανουήλ
8. ΙΩΑΝΝΟΥ ΕΥΣΤΑΟΙΑ (ΕΦΗ) του Ιωάωη
9. ΠΟΛΙΤΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ του Χρήστου
10 . ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΕΛΕΝΑ) του Ευαγγέλου
11 . ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Νικολάου
12 . ΚΟΚΟΛΑΑΓΓΕΛΙΚΗ του Σεραφείμ

ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ Γ. ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ (ΛΑ.Ο.Σ.)

1 . ΜΥΛΩΝΑΚΗΣΑΝΤΩΝΙΟΣ του Αντωνίου
2. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛΑΝΔΡΕΑΣ του Κωνσταντίνου
3. Π ΕΤΡΟΥΛΙΑΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του Θεοδώρου
4. ΠΑΡΑΔΕΙΣΗ ΣΟΦΙΑ του Παναγιώτη
5. ΤΣΑΡΟΥ-ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ του Σπύρου
6. ΧΑΡΙΤΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του Παύλου
7. ΔΕΣΚΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Σπυρίδωνα
8. ΚΑΤΣΟΥΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Χαραλάμπους
9. ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Νικολάου
10 . ΜΠΑΜΠΑΝΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του Θεοδώρου
11 . ΕΥΣΤΑΘΙΟΥΔΗΜΟΣΟΕΝΗΣτου Μιχαήλ
12 . ΣΑΛΑΒΡΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1 . ΣΠΙΤΑΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου
2. ΓΚΑΒΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αθανασίου

ΕΝΩΣΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΜΕΤΑΡΡΥΘΜΙΣΗΣ (Ε.Δ.Ε.Μ.)

1 . ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Ανδρέα Ελευθερίου Αντωνίου

ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

1 . ΚΑΡΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου
2. ΣΚΟΚΟΣ ΑΟΑΝΑΣΙΟΣ του Ιωάωη
3. ΓΡΑΒΑΝΗΣ ΑΧΙΜΕΙΟΣ του Γεωργίου
4. ΕΥΦΡΑΙΜΙΔΟΥ-ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ ΑΝΝΑ του Ιωάωη
5. ΚΑΛΑΒΡΕΖΟΥ ΙΟΛΗ-ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Κωνσταντίνου
6. ΚΑΧΡΙΜΑΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Δημητρίου
7. ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αθανασίου
8. ΛΑΜΠΡΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Παναγιώτη
9. ΜΑΜΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Παναγιώτη
10 . ΜΑΡΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου
11 . ΜΕΝΟΥΔΑΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΓΙΟΥΛΗ) του Φωτίου
12 . ΜΟΥΓΕΡ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του Σταματίου

ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ – ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. – ΜΑΡΣ

1 . ΓΟΥΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Στέργιου
2. ΓΡΟΜΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
3. ΔΕΛΑΣΤΙΚ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΓΑΣΠΑΡτου Χρύσανθου
4. ΘΑΝΑΣΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σπυρίδωνος
5. ΚΑΤΣΙΑΒΑΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρήστου
6. ΡΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Τηλέμαχου
7. ΣΑΚΕΜΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Γρηγορίου
8. ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣΑΝΤΩΝΙΟΣ του Αριστείδη
9. ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Γεωργίου
10 . ΣΤΥΜΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΡΣΗ του Σπυρίδωνος
11 . ΦΩΤΕΜΗ ΕΙΡΗΝΗ του Ηλία-Ιωάννη
12 . ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΟΕΡΙΟΣ του Αθανασίου

ΠΡΑΣΙΝΟΙ – ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ

1 . ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Νικολάου
2. ΘΕΟΔΩΡΙΚΑΚΟΥ ΟΛΓΑ του Νικολάου
3.ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣΑΟΑΝΑΣΙΟΣ του Στεφάνου
4. ΛΑΦΑΖΑΝΗΣΑΡΓΥΡΙΟΣτου Γεωργίου
5. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥΑΝΝΑ του Χρήστου
6. ΒΙΤΑΛΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΛΕΙΑ) του Βασιλείου
7. ΑΡΣΕΝΗ ΕΥΓΕΝΙΑ (ΤΖΕΝΗ) του Γεωργίου
8. ΑΘΑΝΑΣΑΚΗΣΑΡΤΕΜΙΟΣ του Μιχαήλ
9. ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
10 . ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αλεξάνδρου
11 . ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥΑΟΑΝΑΣΙΟΣ του Ιωάννη
12 . ΣΑΜΠΑΤΑΚΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Θεοδώρου

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ
1 . ΚΟΎΊΚ ΤΕΡΕΝΣ-ΣΠΕΝΣΕΡ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Φίλιππα
2. ΒΑΜΒΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αριστείδη
3. ΝΤΑΛΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάωη
4. ΔΡΟΣΟΣ ΕΥΟΥΜΙΟΣ του Βασιλείου
5. ΜΑΚΡΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του Χρήστου
6. ΚΑΡΒΕΛΑΣ ΠΑΥΛΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣτου Ιωάννου
7. ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΣΑΒΒΑΣ του Κυριάκου
8. ΛΙΝΤΟΒΟΗΣ ΕΛΕΥΟΕΡΙΟΣ του Νικολάου
9. ΡΕΤΣΙΝΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του Νικολάου
10 . ΣΑΡΗ ΓΙΑΝΝΙΔΗ ΕΥΓΕΝ ΙΑ του Χρήστου
11 . ΚΑΚΑΡΕΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σπύρου
12 . ΣΓΟΥΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Σγουρή

Η ψηφοφορία Θα διενεργηθεί την 25η Ιανουαρίου 2015, ημέρα Κυριακή και Θα διαρκέσει από ώρα 07.00 έως ώρα 19.00, όπως ειδικότερα προβλέπεται στο άρθρο 50 του π.δ. 26/2012, στα κατωτέρω εκλογικά τμήματα και καταστήματα ψηφοφορίας που έχουν καθοριστεί με την υπ’ αριθμ. πρωτ:2962/193/9-1-2015 Απόφαση του Αντιπεριφερειάρχη Αργολίδας και την αριθμ πρωτ.οικ.7327/384/15-1-2015

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Oι εκπροσωποι μας για την πενταετια 2014-2019

Προεδροι

Δημοτικων Κοινοτητων

Κρανιδιου Ι Κοντοβρακης

Ερμιονης Χ Δαγκλης

Πορτο Χελιου  Εμ Τριγκακης

Τοπικων Κοινοτητων

Κοιλαδας Π Φλωρης

Φουρνων  Κ Θεοδωρου

Διδυμων Κ Σπανος

Θερμησιας Π Σαραντοπουλος

Οι 27 Δημοτικοι Συμβουλοι

Προεδρος Αριστειδης Δημαρακης

Γκαμιλη Σιανα Ελενη

Αντωνοπουλος Ιωαννης

Ντουβαλης Δημητριος

Δημαρακης Ιωαννης

Φωστινη Πουλη Καλλιοπη

Παλλης Ιωαννης

Μητσου Κυριακη

Μπουρικας Γεωργιος

Ρουσσης Ιωαννης

Αποστολου Παναγιωτης

Κοτσοβου Μαρια

Λουμη Γιαννικοπουλου Αγγελικη

Κρουμπουζος Γεωργιος

Σαραντος Χρηστος

Λαδας Αποστολος

Στριγγου Φωστινη Αννα

Γεωργοπουλος Ιωαννης

Μπαλαμπανης Χρηστος

Λαμπρου Αναστασιος

Αντωνοπουλος Αντωνιος

Τοκας Αναστασιος

Λυμπεροπουλος Κωνσταντινος

Κρητικος Ανδρεας

Μαχαιρας Εμμανουηλ

 

 

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Εκλογικα τμηματα

http://dimermionidas.blogspot.gr/2014/05/18-25.html

Παρασκευή, 9 Μαΐου 2014

ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΙΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΚΕΙΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΗΣ 18ΗΣ ΚΑΙ 25ΗΣ ΜΑΪΟΥ

Posted in λογες 2014 | Leave a comment